نتایج جستجو برای عبارت :

ینزل الصبر علی قدر المصیبه

آیین رونمایی از کتاب «انّ مع الصبر نصرا» که شامل خاطرات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی است و  توسط خود ایشان به زبان عربی گفته شده، عصر پنجشنبه (۱۸ بهمن ۱۳۹۷) طی مراسمی در جریان نمایشگاه «چهلمین بهار» در مجتمع سیدالشهدا علیه‌السلام بیروت برگزار شد.     

با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید : 
کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 30.5 MB
کیفیت متوسط و فرمت Mpeg و با
دیشب از جلسه قرآن که برمیگشتیم یه آقای روحانی جمله ی بالا رو به ما گفتن. گویا از حکمت های نهج البلاغه ست. که خداوند به قدر مصیبت صبرش رو عطا میکنن و بی تابی اجر صبر رو زائل میکنه. 
من که نمیفهمم چی به چیه؛ فقط نوشتم که یادم بمونه.
به نام خدای مهدی (عج)

خدایا صبرمان تمام شده ؛ بگو که آقامان برگردد ... اللهم عجل لولیک الفرجمادری رفت خدمت آقا امام صادق (علیه السلام) ...گفت :خیلی وقت است پسرم از مسافرت برنگشته،خیلی نگرانم...حضرت فرمودند : صبر کن پسرت بر می گردد .... رفت و چند روز دیگر برگشت و گفت : پس چرا پسرم برنگشت ؟... حضرت فرمودند : مگر نگفتم صبر کن .... خب پسرت بر می گردد دیگر .... رفت اما از پسرش خبری نشد .... برگشت؛ آقا فرمودند: مگر نگفتم صبر کن ...مادر دیگر طاقت نیاورد ... گفت : آقا چقد
جایگاه امام رضا علیه السلام به منزله جایگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله است (به روایت اهل سنت عمری)
ابن حجر مکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری و از دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام می‌نویسد:
روى الحاكم عن محمد بن عیسى عن أبی حبیب قال رأیت النبی صلى الله علیه وسلم فی المنام فی المنزل الذی ینزل الحجاج ببلدنا فسلمت علیه فوجدت عنده طبقا من خوص المدینة فیه تمر صیحانی فناولنی منه ثمانی عشرة فتألوت أن أعیش عدتها فلما كان بعد عشرین یوما قدم أبو الحسن عل
از سال پیش به نحو پراکنده مطالبی در نقد کتاب تحف العقول نگاشتیم که اکنون به عنوان شماره نخست از مجموعه نقد تحف العقول گردآورده و به صورت فایل زیر در وبلاگ قرار می‌دهیم.
 دریافت نقد تحف العقول- شماره1حجم: 1.79 مگابایت

فهرست مطالب: 
پیش‌گفتار
دیباچه‌ی تحف‌العقول
روایات نصیری در تحف‌العقول
1. یا اهل الایمان و محلّ الکتمان
2. حدیث سدیر
الف. حدیث سدیر در کتب نصیریه
ب. تعبیر «العذب الفرات»
ج. عبادت اسم و معنی
3. لا موصول و لا مفصول
4. روایت حسن بن م

گرسنه ای؛ اما نمی توانی غذا بخوری. تشنه ای نمی توانی آب بنوشی. هر حرفی را نمی توانی بزنی، هر جایی نمی توانی بروی و ... بعضی کارهایی که دلت می خواهد را برخلاف معمول، نمی توانی انجام بدهی و مجبوری که صبر کنی. چون برای خدا روزه گرفته ای.
در قاموس مفاهیم دین، صبر را به روزه معنا کرده اند: استعینوا بالصبر و الصلاة.
به عمر یک انسان و ماجراهای زندگی او نگاه کنید. انگار قرار نیست همه امور بر وفق مراد ما باشد. گاهی فراز و نشیب های زندگی طاقتمان را طاق می س
شهاب الدین آلوسی بغدادی (عالم و مفسر مشهور سلفی) در کتاب "روح المعانی" می نویسد:

وأنا أقول : الذی یغلب على ظنی أن الخبیث لم یکن مصدقا برسالة النبی صلى الله تعالى علیه وسلم وأن مجموع ما فعل مع أهل حرم الله تعالى وأهل نبیه علیه الصلاة والسلام وعترته الطیبین الطاهرین فی الحیاة وبعد الممات وما صدر منه من المخازی لیس بأضعف دلالة على عدم تصدیقه من إلقاء ورقة من المصحف الشریف فی قذر ولا أظن أن أمره کان خافیا على أجلة المسلمین إذ ذاک ولکن کانوا مغلو
زن باشی، پول داشته باشی، مال و منال دنیا زیر دست و پایت ریخته باشد، جوانی ات را در دوره جاهلیت عرب که عیش و نوش بی انتها و اختلاط بی حد، خوراکشان است، گذرانده باشی؛ اما به گناه آلوده نشوی، خدایی اش برای خودت فرشته ای هستی خدیجه! معصوم نیستی اما مادر دوازده معصوم می شوی، حق دارد خدا که تو را بر می گزیند برای همراهی فرستاده اش. سنگ صبور دل دردمند محمد خودش باید دلی به وسعت اقیانوس داشته باشد.
زن باشی، پول داشته باشی، مشهور باشی، شوهرت فقیر باشد،
کتاب «خون دلی که لعل شد» حاوی خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) از زندان‌ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی است. این کتاب ترجمه‌ فارسی کتاب «إنّ مع الصّبر نصراً» است که پیش از این به زبان عربی در بیروت منتشر و توسط سیّد حسن نصرالله معرّفی شد.‌آنچه کتاب حاضر را از کتاب‌های مشابه متمایز می‌کند، بیان حکمت‌ها، درس‌ها و عبرت‌هایی است که به فراخور بحث‌ها بیان شده و هر کدام از آنها می‌تواند چراغ راهی برای
خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) از زندان‌ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی با عنوان «خون دلی که لعل شد» برای اولین‌بار از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

به گزارش نوید شاهد، این کتاب ترجمه‌ی فارسی کتاب «إنّ مع الصّبر نصراً» است که پیش از این به زبان عربی در بیروت توسط سیّد حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان رونمایی و منتشر شد. 
 علاوه بر این در کتاب دو نوع تصویر به ترتیب زیر آورده شده است:
1- تـصا
شمه‌ای از فضائل امیر المومنین علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۷- حدثنا أبی رحمه الله، قال: حدثنا إبراهیم بن عمروس الهمدانی بهمدان، قال: حدثنا أبو علی الحسن بن إسماعیل القحطبی، قال: حدثنا سعید بن الحكم بن أبی مریم، عن أبیه، عن الاوزاعی، عن یحیى بن أبی كثیر، عن عبد الله بن مرة، عن سلمة بن قیس، قال: قال رسول الله صلى الله علیه وآله: علی فی السماء السابعة كالشمس بالنهار فی الارض، وفی السما
فرزندم:
مدتهای مدید در بین افرادی حشر و نشر داشتم و زندگی کردم که مثلا اگر حال خوشی داشتم و ابیاتی مثل:
"آتشی از عشق در جان برفروز ... سر بسر فکر و عبادت را بسوز...
موسیا آداب دانان دیگرند .... سوخته جانان و روانان دیگرند"
رو با خودم زمزمه میکردم باید در پاسخ به سوالات اطرافیانم ساعتها بحث میکردم که در این ابیات الزاما عشق و سوخته جانی با فکر و عبادت رابطه تقابلی ندارند...
یا کلی توبیخ میشدم که مولوی سنی است و چرا از یک سنی دفاع میکنم؟ حال آنکه همچین
تلاش برای رضای الهی ‏
در این روز ها و ساعت ها، که مقرون به اجابت دعاست، از خداوند بزرگ، خواهان عاقبت بخیری هستیم و این را باید بدانیم که جز برای رضای او هیچ تلاشی ماندگار نیست.
‏ دارند هر کس از تو مرادى و مطلبى
مقصود ما ز دنیا و عقبى لقاى تست‏
‏ برگرفته از آیه شریفه: رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُم ‏ وَ رَضُوا عَنْهُ ‏
سوره مائده آةه 119
هم خداوند از آنها خشنود است، و هم آنها از خدا خشنودند
ضمن آرزوی آموزش برای هم گذشتگان و شفای مریضان بویژه بیماران ک
ولادت امام حسن مجتبی (ع) امام حسن علیه السلام نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است . بعد از آن که آن حضرت متولد شد ، امیرالمؤمنین علیه السلام او را نزد حضرت رسول خدا صلی الله علیه وآله برد ، آن حضرت زبان مبارک خود را در دهان او نهاد ، و او شروع به مکیدن زبان رسول خدا صلی الله علیه وآله نمود ، سپس رسول خدا پرسید آیا برای او نامی نهاده اید ؟ امی
ما معنى البصیرة فی المفهوم الدینی؟ 
الامام الخامنایی: البصیرة والاخلاص والعمل وفق المتطلبات هی معاییر الحرکة التعبویة
التمهید للظهور یحتاج الى صبر على حد البصیرة وبصیرة على حد الصبر
البصیرة الحسینیة فی کلام القائد
 بناهیان :البصیرة السیاسیة هی ما ینجی سفینة الثورة الإسلامیة من العواصف
السید القائد: الإمام الحسین هو حامل لواء البصیرة والصمود
صناعة البصیرة - السید القائد علی الخامنئی 
1:43

البصیرة-السید القائد علی الخامنئی(دام ظله) 
1:
تلاش برای رضای الهی ‏
در این روز ها و ساعت ها، که مقرون به اجابت دعاست،از خداوند بزرگ، خواهان عاقبت بخیری هستیم و این را باید بدانیم که جز برای رضای او هیچ تلاشی ماندگار نیست.
‏ دارند هر کس از تو مرادى و مطلبى
مقصود ما ز دنیا و عقبى لقاى تست‏
‏ برگرفته از آیه شریفه: رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُم ‏ وَ رَضُوا عَنْهُ ‏
سوره مائده آةه 119
هم خداوند از آنها خشنود است، و هم آنها از خدا خشنودند
ضمن آرزوی آموزش برای هم گذشتگان و شفای مریضان بویژه بیماران ک
 در کتاب جنات الخلود مرحوم
خاتونآبادی این حرز را منتسب به حضرت امام محمد باقرعلیه السلام ضبط کرده است: اللهم
یا نور
السموات والارض جمیعا یا من خضع لنوره کل جبار و ذل لهیبته اهل الانظاروهمد و لبد
جمیع الاشرار خاضعین خاشعین لاسماء
رب العالمین حجبت عنی ضرور جبار الهوی و مسترقی السمع من السماء و حلال المنازل و
الدیار و المتغیبین بالاشجار و البارزین فی
اظهار النهار حجتکم و رجوتکم معاشر الجن و الانس و الشیاطین باسماء الملک الجبار
العظیم القهار
وقتی ما زندگی انسانی را به ذهن می‏آوریم، رنج‏ها و مشکلات حصه بزرگی از
زندگی او را در برمی‏گیرند. همانطور که یک کوهنورد ماهر برای رسیدن به قله
کوه مراحل سختی را می‏گذراند یا یک شناگر موج‏های متعددی را پشت سر
می‏گذراند و به هدف خویش دست پیدا می‏کند، انسان‏ها هم در مواجهه با مشکلات
و مصائب هستند. بعضی با فائق آمدن بر مشکلات پیروز می‏شوند و بعضی در
مقابل آنها سر تسلیم فرود می‏آورند.امروز در جامعه ما جدایی از جامعه جهانی مشکلات عدید های
گفتگو با همسر شهید مدافع حرم موسی جمشیدیان :ایشان به نماز اوّل وقت جماعت و همچنین التزام ویژه ای به ولایت فقیه اهتمام داشت
شهید موسی جمشیدیان متولد بیست و هشت آبان سال شصت و دو است و در چهاردهم آبان سال نود و چهار در دفاع از حرم حضرت زینب به شهادت رسید، شهید نیروی لشگر زرهی هشت نجف اشرف به عنوان فرمانده تانک فعالیت می کرد. همچنین شهید چند جزیی از قرآن را حفظ بود. و دانشجوی رشته ی جغرافیا دانشگاه پیام نور اصفهان بود. که مدرک حقیقی را از حضرت زین
به بهانه شهادت جانسوز برترین آفرینش هستی و خاتم پیامبران و صاحب کوثر و مقام محمود یعنی محمد مصطفی (ص):
پیامبر اکرم(ص) نه تنها خود دارای اخلاق
ستوده و کامل بود که اساساً بر این باور بود که
فلسفه اصلی بعثت او برای تکمیل اخلاق است
و می فرمود: «انّما بعثت لاتمّم مکارم
الاخلاق؛ همانا من برای به سامان رساندن
فضائل اخلاقی مبعوث شده ام.»

شرف و جلال پیمبران بود از جلال محمّدی

سبب وجود جهانیان، همه از کمال محمّدی

نرسد خرد به کمال او نه بشر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها